KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 7695462
*
nr 769 5462
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 37x17
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2012
kl 17:27:57
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
5007 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17
-
5006 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:43
-
5009 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:08
-
5008 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:43
*
Bengt Lissegårdh
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
nr 769 5462
Bengt Lissegårdh
(1912-1979), Sverige
Träsnitt, Bengt Lissegårdh (1912-1979), 37x17
Bengt Lissegårdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Bengt Lissegårdh
Bengt LissegÃ¥rdh, svensk skulptör, tecknare och grafiker född i Hudiksvall 1912, död 1979.Läs mer om Bengt LissegÃ¥rdh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt lissegårdh etsningar grafik linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
5007 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:17 -
5006 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:43 -
5009 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:08
-
5008 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:43